KONST / Litografier / Färglitografi 9166364
nr 916 6364
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), EA (konstnärens exemplar), fiskebåtar, signerad, motivet: 27x74
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 oktober 2014
kl 18:37:04
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman